Vrste gripova
Vuk2023-08-25T11:24:17+00:00Šta je to osnovni grip, a šta overgrip?
Posle određenog vremena počinjete da primećujete da morate da zamenite grip (uglavnom kada se grip stanji do same drške. Kada dođete da zamenite vaš grip, vidite da postoji više opcija i postanete neodlučni u odluci.
Dakle, koja je razlika između osnovnog gripa i overgripa? Osnovni gripovi su deblji i obvijeni oko drške reketa. Overgripovi su jeftiniji i obavijaju se oko osnovnog gripa. Ukoliko koristite overgrip, ne morate više da menjate osnovni grip i samim tim onda samo treba da obnavljate jeftinije overgripove.
U ovom blogu ćemo proći kroz glavne razlike i koje vrste gripova mi imamo na raspolaganju za vas.
Osnovni grip
Kada kupite novi reket, grip koji dobijete na njemu je osnovni. Oni su neophodni zato što odvajaju vašu šaku od same drške reketa. Generalno su skuplji od overgripova i teži su za nameštanje, ali traju duže.
Overgripovi
Overgripovi su tanji i jeftiniji, dizajnirani da se obavijaju oko osnovnog gripa. To znači da mnogo ređe morate da menjate osnovni grip (ako i uopšte) i dosta se lakše nameštaju. Iako ne morate da igrate sa overggripom to je naša preporuka pošto je jeftinije i imate priliku da igrate sa svežijem overgripom mnogo češće.
Overgripovi mogu varirati. Na primer, jedna vrsta može biti suvlja i da bude dobra za znojave šake. Drugi, može imati lepljiviji osećaj, odličan kada su vam ruke suve, ali na primer klizav kada su ruke znojave.
Da li profesionalci koriste overgrip?
Da, verovatno svaki profesionalni teniser koristi overgrip preko osnovnog gripa. Videćete ih kako na pauzama između gemova menjaju overgrip.
Koliko često moram da menjam overgrip?
Više faktora utiče na to. Koliko često igrate, pod kojim intezitetom, u kakvim uslovima, izdržlivost samog overgripa itd. Profeionalci će možda promeniti overgrip više puta u toku seta, ali za rekrrativnog igrača dovoljno je na jednu do dve nedelje. Vremenom ćete i steći osećaj kada grip izgubi svoju svežinu i kada ga je potrebno zameniti.
Mogu li da koristim overgrip umesto osnovnog?
Nije dobra ideja koristiti overgrip umesto osnovnog gripa zato što su tanki i ne toliko dugotrajni. Osećaj u ruci bi vam bio veoma neprijatan.
Sada, kada smo prošli kroz razlike i kada smo razgraničili ove dve vrste gripova, vreme je da vam predstavimo gripove koje mi imamo u prodaji i nadamo se da će vam barem jedan od navedenih odgovarati. Prvo ćemo govoriti o osnovnim gripovima, a zatim o overgripovima. Svi gripovi koji se nalaze u ovom blogu su gripovi kompanije Tecnifibre.
X-TRA Endurance osnovni grip pruža sjajnu apsorpciju i izdržlivost. Odlično upija znoj na velikim temperaturama.
X-TRA Feel osnovni grip poseduje posebnu Hydrocell tehnologiju koja odvodi vlagu 5x brže nego standardni gripovi. Ukoliko se odlučite da samo koristite osnovni grip, X-TRA Feel će vam dati taj potreban osećaj u ruci.
X-TRA Leather je prirodni kožni grip. Ivice gripa su više označene nego na ostalim gripovima. Uglavnom ga koriste igrači koji su na naprednijem nivou.
Players Pro serija gripova pruža odličnu apsorpciju. Čak i u teškim vlažnim uslovima će upijati veliku količinu znoja. Takođe, ovaj overgrip je poznat po svojoj izdržljivosti.
Contact Pro serija gripova je veoma slična gore navedenoj seriji Players Pro. Odlično upija znoj i u vlažnim uslovima i sam po sebi je lepljiviji od Players Pro overgripa.
Players Pro Feel kombinuje brzo upijanje i prirodan osećaj da bi vam bilo komforno kada reket držite u ruci. Hydrocell tehnologija pruža 5x brže upijanje od standardnog overgripa.
Samo ime kaže. Players Dry overgrip koji pruža maksimalno upijanje, čak i u najvlažnijim uslovima.
Jedan od naših najprodavanijih proizvoda. Dolazi u pakovanju od 48 komada. Players Last je overgrip koji pruža dugotrajnost i brzo upijanje. .